Producenci
Nasze certyfikaty

Wymiennik ciepłej wody bez rurek fi 200

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 340,00 zł 1340.00
quantity szt.
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Kratki

Opis

Wymiennik ciepłej wody bez rurek fi 200

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ! DORADZIMY TECHNICZNE I NA PEWNO OSIĄGNIEMY KOMPROMIS CENOWY

Wymiennik ciepłej wody bez rurek fi 200 to nasada kominkowa przeznaczona do zamontowania na wylocie spalin z kominka.

 

Zalety 

Wymiennik ciepłej wody to nasada kominkowa przeznaczona do zamontowania na wylocie spalin z kominka. Ma ona za zadanie odzyskanie części energii cieplnej zawartej w spalinach wychodzących z komory spalania wkładu kominkowego. Ciepło jest przekazywane dalej do ciepłej wody użytkowej lub poprzez system c.o. do grzejników w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to bardzo ekonomiczne źródło ciepła, ponieważ nie wymaga zużycia dodatkowej ilości opału, tylko wykorzystuje nadmiar ciepła spalin wylatujących w komin. Gorące spaliny przepływają przez wymiennik ogrzewając wodę w płaszczu wymiennika. Ciepła woda wyprowadzana jest króćcem umieszczonym na górnej części wymiennika. Wymiennik jest przystosowany do współpracy z instalacjami kaloryferów oraz ogrzewania podłogowego zasilanymi piecami c.o. na paliwa stałe, gaz, olej, prąd oraz pompami ciepła i bateriami słonecznymi. Wymiennik ciepłej wody wykonany jest blachy kotłowej o grubości 4 mm. Materiał ten jest przystosowany do pracy w układach centralnego ogrzewania, zapewnia wysoką niezawodność urządzenia, odporność termiczną oraz długotrwałą pracę.

Centralną częścią wymiennika jest komora wewnętrzna. Na wlocie komory zamontowana jest ruchoma płytka oporowa, która zapewnia odpowiednie ułożenie szybra.

Szyber, który kieruje przepływem spalin, zainstalowany jest w komorze wewnętrznej:
1 - pionowo szyber jest w pozycji otwartej – spaliny przepływają środkiem wymiennika bezpośrednio do komina – wymiennik jest wyłączony
2 - poziomo szyber jest w pozycji zamkniętej – spaliny omywają płaszcz wodny wymiennika przekazując ciepło do płaszcza wodnego – wymiennik jest włączony

Uwaga! Przy rozpalaniu kominka szyber powinien znajdować się w pozycji pionowej (wymiennik wyłączony). Zabudowując wymiennik należy zawsze pamiętać o zapewnieniu dostępu do regulacji szybra, np. przez drzwiczki rewizyjne.

Dane techniczne urządzenia:
Moc (kW): od 5 do 7 - uzależniona od mocy wkładu kominkowego
Średnica czopucha(mm): 200
Sprawność cieplna (%): do 65% (w zależności od sprawności paleniska)
Waga (kg): 54,2
Pojemność wody (l): 17,5
Materiał wykonania: stal kotłowa 4mm

 Przykładowy schemat

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl